Mimo jesiennej aury i natłoku nauki nasz internat po raz kolejny zabiera nas w ciekawe miejsca, żeby odetchnąć od codzienności i pomyśleć o wakacjach. Tym razem ogólnie – Azja. Azja ze strony kulinarnej, ale także krajoznawczej. Jest to cały czas dla nas egzotyczna i niezbadana kultura. Jak zawsze wymagania naszych podniebień zostały zaspokojone. Na powitanie każdy otrzymał ciasteczko z wróżbą – tylko dobrą. Następnie mogliśmy spróbować zupę  malezyjską na bazie mleczka kokosowego, kurczaka, krewetek z masą aromatycznych przypraw. W degustacji nastała przerwa i nadszedł czas na trochę opowieści. Profesor Adrian Talaśka przygotował prelekcję o Borneo. Dziesiątki zdjęć i tysiące wypowiedzianych słów pomogły nam przenieść się w to miejsce. Szczególne wrażenie wywarły na nas warunki noclegowe, ale także egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Pełni wrażeń przystąpiliśmy do robienia sushi. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą frekwencją, a czas naszego spotkania ograniczyła jedynie cisza nocna. Nad wszystkim czuwały p. Karolina Biernacka – Zaremba oraz p.Aleksandra Dopke wraz z członkami PGR oraz MRI. Do zobaczenia na kolejnych internackich przedsięwzięciach.

Marcelina Talaśka

Zobacz FOTO


 

KIEROWNIK INTERNATU

Mariusz Szmagliński - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zastępca KIEROWNIKA INTERNATU

Gabrieka Kiersznicka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

25 września 2019r. grupa wychowanków z tucholskiego internatu wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Była to forma nagrody w konkursie „czystości”, w którym biorą udział wszyscy uczniowie. W tym roku także przedstawiciele MRI towarzyszyli internackim czyściochom”. Była to dla nich okazja do integracji i dyskutowania na temat działań samorządowych w bieżącym roku szkolnym. Pomimo jesieni, która zapanowała wokół, pogoda nam dopisała. Całą podróż zaczęliśmy od rejsu statkiem po Motławie do Westerplatte. Następnie odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie spotkaliśmy samego Lecha Wałęsę! Duże wrażenie wywarły na nas ekspozycje dotyczące działań, które działy się w Polsce w latach 80 XX wieku. Obiad zjedliśmy z widokiem na Bałtyk. Ostatnim punktem naszego wyjazdu było centrum handlowe, gdzie m.in. mogliśmy wybrać się do IKEI i zaczerpnąć inspiracji oglądając ekspozycje pokoi. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nad wszystkim czuwała p. Aleksandra Dopke, p. Karolina Biernacka-Zaremba oraz p. Marlena Nelke-Redzimska.

Marcelina Talaśka

    

 Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym internackie przedsięwzięcie z cyklu „internat w różnych zakątkach świata”. 23 października 3p.A ogarnie azjatycki klimat. Egzotyczne smakołyki przyciągną Was swoim zapachem, ale nie tylko. Czeka nas prelekcja na temat Borneo. Z kim? Niespodzianka!

Do zobaczenia

Organizatorzy: A. Dopke, K. Biernacka-Zaremba,Zarząd MRI, PGR


 


 

Komunikat

 Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości stawki za zakwaterowanie wychowanka w internacie (czesne) do kwoty 80 PLN.

Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości dziennej stawki za wyżywienie dla wychowanków internatu do kwoty 13,00 PLN.


 

Dla wychowawców

Informacje dla rodziców

Zjazd absolwentów TL- 50 lat

6.jpg